Loading Events
This event has passed.

2019 Lineup Details

TBC

2017 Lineup Details

THE CASTLE STAGE: The xx, A Tribe Called Quest, The Pet Shop Boys, Justice, Dizzee Rascal, Little Dragon, Rag’n’Bone Man, Wiley, Laura Mvula, Danny Brown, Loyle Carner, Soul II Soul, Circa Waves, MNEK, Ray BLK, Stefflon Don, Johnny Flynn & the Sussex Wit, The Cuban Brothers

THE BOX: Jamie T, DJ Shadow, Kurupt FM, Blossoms, Lucy Rose, Twin Atlantic, AJ Tracey, Charlotte Church’s Late Night Pop Dungeon, Bomba Estereo, Fakear, DJ Yoda, U-Roy, Romare, Sinkane, Tash Sultana, Clean Cut Kid, Bjarki, Alma, Hypnotic Brass Ensemble, Formation, Let’s Eat Grandma, Cakes da Killa, 67, London African Gospel Choir performing Graceland, Skinny Girl Diet, HMLTD, Lost Colours, Hackney Colliery Band, The Greasy Slicks, Park Hotel, The Smiths Ltd, Disney Rascal

TEMPLE: Annie Mac, Andy C presents 25 Years of RAM, – Andy C, Calyx & Teebee, Culture Shock, DC Breaks & MC’s Tonn Piper, Carasel & 2Shy, Maceo Plex, Jackmaster, Kolsch, Heidi, Agoria, Dusky, Patrick Topping, Solardo, Monki, Melé, Raindance: Rat Pack, Slipmatt, Billy Daniel Bunter, Uncle Dugs, Jungle Fever: Brockie & MC Det, Jumping Jack Frost, Ragga Twins, Funky Flirt, Shockin B, Eastman Sound, Ruddy RanksJasper James, Avalon Emerson, Willow, Jem Haynes

BOLLYWOOD: David Rodigan presents RAM JAM – Special Guest TBA, Preditah, Conducta & MC Creed, Venum Sound Toddla T presents Carnival, Teklife showcase – DJ Spinn, DJ Taye, DJ Paypal & Teklife Dancers, Fatman Scoop, Midland, Sam Gellaitry, Shanti Celeste, Job Jobse, Barely Legal, Nightwave, Smerz, The Rhythm Method, Zoee, Anna Wall, Karaoke Glitter Rave, Martha, Tayo, Rajasthan Heritage Brass Band

INVADERS OF THE FUTURE: Honeyblood, Black Foxxes, Mr B The Gentleman Rhymer, Chastity Belt, The Magic Gang, Sean McGowan, The Tuts, TRAAMS, Dead!, Barns Courtney, Tom Walker, Dan Caplen, The Rising, The Showhawk Duo, Swan Levitt, Upstarts, Coco and the Butterfields, Vistas, The Du-Rell Family, Lewis Bootle, Fours, Wild Front, Jodie Abacus, Shama Rahman Band, Ecurbrekal, Nakamarra, Compton White, Brandon Rivers, Graceland, Route2Roots, Freazy, Eton Girls Choir, Ian Easton & The Widowmakers, Jarrod Dickenson

REGGAE ROOTS: Roots Manuva, Mad Professor Trojan Sound System, Nice Up Presents Daddy G, Star.One, Shepdog, Ghost Writerz, Reggae Roast & MC Natty Campbell, DJ Dapper Dan

HMS BESTIVAL: Sink the Pink, Buttmitzvah, Hard Cock Life, Heartless Crew, DJ Luck & MC Neat, Oxide & Neutrino & Matt Jam Lamont, Dazed takeover; Mykki Blanco, Octo Octa & Eclair Fifi, Jaguar Skillz, Drag Queen Bingo

THE FROZEN MOLE: Artwork Presents Art’s House, Slaves (DJ Set), Purple Rave, Cirque Du Soul DJs

STACEYS: Mr Scruff, Craig Charles Funk & Soul Club, South London Soul Train

CARAVANSERAI: 47Soul, The Turbans, My Baby, Flamingods, New York Brass Band, Swing Patrol, Fandjango,

CLUB DADA: The Ska Vengers, Smoove and Turrell, K.O.G. and The Zongo Brigade, Kuenta I Tambu,

AMBIENT FOREST: Chris Coco, Pete Gooding, Mixmaster Morris,